«Տնջրե» պատանի երաժիշտների 4-րդ միջազգային փառատոն
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 4-ին ընդունել է "Տնջրե" պատանի երաժիշտների 4-րդ միջազգային փառատոնի մի խումբ մասնակիցների:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ փառատոնն արդեն իսկ դարձել է ավանդական եւ իր կարեւոր ներդրումն ունի Արցախում մշակույթի, մասնավորապես, դասական երաժշտության զարգացման եւ այս ոլորտում տարբեր երկրների հետ կապերի խորացման գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР встретился с участниками фестиваля "Тнджре"
4 июля президент НКР Бако Саакян принял группу участников 4-го международного фестиваля молодых музыкантов "Тнджре", сообщает пресс-служба главы государства.
Глава государства с удовлетворением отметил, что фестиваль уже стал традиционным и внес свой важный вклад в дело развития культуры в Арцахе, в частности, классической музыки, и углубления связей в этой сфере с различными государствами.
Во встрече приняла участие министр культуры и по вопросам молодежи Нарине Агабалян, другие должностные лица.