Թրամփը խոստացել է ընտրվելու դեպքում լավ հարաբերություններ ունենալ Պուտինի հետ
ԱՄՆ նախագահի թեկնածու միլիարդատեր հանրապետական Դոնալդ Թրամփը կարծում է, որ կկարողանար լավ հարաբերություններ հաստատել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, հաղորդում է CNN-ը:
«Կարծում եմ` ես կկարողանայի շատ լավ հարաբերություններ ունենալ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Ես այդպես եմ կարծում»,- հայտարարել է Թրամփը:
Թրամփը նաև առիթը բաց չի թողել քննադատելու  ԱՄՆ գործող նախագահ Բարաք Օբամային և նախկին պետքարտուղար, ԱՄՆ նախագահի թեկնածու դեմոկրատ Հիլարի Քլինթոնին` վերջինիս անվանելով «ԱՄՆ-ի պատմության մեջ ամենավատ պետքարտուղարը»:
Վերջին հարցումների համաձայն՝ Դոնալդ Թրամփը ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածուների հանրապետականների ցուցակի առաջատարն է:

Трамп пообещал в случае избрания президентом США поладить с Путиным
Кандидат в президенты США миллиардер-республиканец Дональд Трамп считает, что смог бы установить хорошие отношения с президентом РФ Владимиром Путиным, передает РИА Новости.
"Думаю, я смог бы очень хорошо поладить с Владимиром Путиным. Я так считаю", - заявил Трамп журналистам в ходе поездки по Шотландии. Фрагмент интервью политика показал в четверг телеканал CNN.
Трамп также не упустил случая раскритиковать действующего президента-демократа Барака Обаму и экс-госсекретаря и кандидата на пост главы государства от демократов Хиллари Клинтон. Обаму он назвал "некомпетентным", а Клинтон - "худшим госсекретарем в истории нашей страны".
Трамп, согласно ряду последних соцопросов, лидирует среди кандидатов-республиканцев. Очевидно, что не в последнюю очередь Трамп набирает популярность благодаря своим нестандартным для американских политиков взглядам и бескомпромиссным высказываниям.