Ադրբեջանը դադարեցնում է իր մասնակցությունը «Եվրանեսթ»-ին
Ադրբեջանի խորհրդարանը Եվրախորհրդարանի սեպտեմբերի 10-ի բանաձևի կապակցությամբ դադարեցնում է ԵՄ հետ միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովում և «Եվրանեսթ» Խորհրդարանական վերհաժողովում իր մասնակցությունը: Այս մասին փոխանցում է 1news.az-ը՝ հղումով երկրի խորհրդարանի համապատասխան հայտարարությանը:
Հաղորդվում է, որ խորհրդարանը խորհուրդ է տվել կառավարությանը վերանայել նաև Եվրամիության Արևելյան գործընկերության ծրագրին երկրի մասնակցության հարցը:
Կառավարությանը նաև խորհուրդ է տրվում Ադրբեջանի պաշտոնատար անձանց դեմ պատժամիջոցների սահմանման դեպքում արգելել հակաադրբեջանական ելույթներով հանդես եկող անձանց մուտքն Ադրբեջան:

Азербайджан приостанавливает свое участие в "Евронест"
Парламент Азербайджана в связи с резолюцией Европарламента (ЕП) от 10 сентября приостанавливает свое участие в межпарламентском комитете сотрудничества с ЕС и в Парламентской Ассамблее Евронест. Об этом сообщает Корреспондент со ссылкой на 1news.az.
Сообщается, Парламент также рекомендует правительству пересмотреть вопрос участия в программе ЕС Восточное партнерство.
В то же время правительству рекомендуется, в случае введения каких-либо санкций в отношении официальных лиц Азербайджана, ввести запрет на въезд в страну лиц, выступающих с "антиазербайджанских позиций".