Կիևը ռուսական ավիաընկերություններին տեղեկացրել է «սև ցուցակում» հայտնվելու մասին
Ինչպես հայտարարել է լրատվամիջոցների հարցերով Ուկրաինայի պետական ավիացիոն ծառայության ղեկավարի օգնական Նատալիա Տերլեցկայան՝  Կիևը պաշտոնապես տեղեկացրել է բոլոր ռուսական ավիաընկերություններին սև ցուցակում հայտնվելու մասին, ըստ որի, նրանց արգելվում է  մուտք գործել  Ուկրաինայի օդային տարածք հոկտեմբերի 25-ից հետո: Այս մասին հաղորդում է  Sputnik News- ը:
«Այո, նամակներն ուղարկվել են պատժամիջոցների տակ հայտնված ավիաընկերություններին» ",  - ասել է Նատալիա Տերլեցկայան լրագրողներին:
Նա նաև հավելել է, որ ռուսական ավիափոխադրողներն այդ մասին տեղեկացվել են մինչև ուրբաթ օրվա ավարտը:
Հարկ է նշել, որ ուրբաթ օրն Ուկրաինայի վարչապետ Արսենի Յացենյուկի վարչակազմից հայտնել են,  որ Aeroflot-ն ու Transaero-ն  նույնպես հայտնվել են  այդ ցուցակում:

As an aide to the head of Ukraine’s state aviation service said on Monday, Kiev has officially informed all the Russian commercial airlines about the blacklist, according to which they will be banned from entering the country's airspace after October 25, Sputnik News reports.
"Yes, the letters have been sent to the commercial airlines that have fallen under sanctions," Natalia Terletskaya told journalists.
On Friday, Ukrainian Prime Minister Arseniy Yatsenyuk’s administration has announced that Aeroflot and Transaero are among the banned airlines.