Նեթանյահուն պատրաստակամություն է հայտնել բանակցություններ սկսել Աբասի հետ
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ պատրաստ է բանակցություններ անցկացնել Պաղեստինյան ինքնավարության առաջնորդ Մահմուդ Աբասի հետ՝ երկրում բռնության դադարեցման համար։
«Մենք պետք ենք անհապաղ դադարեցնենք Իսրայելի դեմ հարձակումների ու սադրանքների այդ ալիքը»,- ասել է Նեթանյահուն՝ մամլո ասուլիսի ժամանակ։
Նեթանյահուն նաև մտադրություն է հայտնել լարված իրավիճակը քննարկել ԱՄՆ պետքարտուղարի և Հորդանանի թագավորի հետ։
Նախօրեին պաղեստինցիների նոր հարձակումները կանխելու նպատակով իսրայելական ոստիկանությունը ուժեղացրել էր անվտանգության միջացառումները:

Нетаньяху готов к переговорам с Аббасом
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху заявил, что готов провести переговоры с лидером Палестинской автономии Махмудом Аббасом с целью добиться прекращения всплеска насилия в стране, передает BBC.
"Сейчас мы можем встретиться, я не вижу для этого проблем. И мы должны немедленно остановить эту волну провокаций и нападений против Израиля", - сказал Нетаньяху на пресс-конференции.
Нетаньяху также заявил о намерении обсудить напряженную ситуацию в Израиле с госсекретарем США Джоном Керри и королем Иордании Абдаллой II.
В среду израильская полиция при поддержке армии начала крупнуюоперацию по блокированию некоторых районов Восточного Иерусалима после волны нападений, совершенных палестинцами. Меры безопасности были усилены по всей стране.