ԻՊ կապը ռուսական ինքնաթիռի կործանման հետ հատուկ քարոզչություն է
Եգիպտոսի նախագահ Աբդուլ ֆաթթահ Ալ-Սիսին «հատուկ քարոզչության» է որակել այն պնդումները, որ Իսլամական պետության զինյալները կապում են ռուսական ինքնաթիռի կործանման հետ` որպես «հատուկ քարոզչության», -հաղորդում է BBC-ն:
«Երբ կա քարոզչություն, թե ինքնաթիռը վթարի է ենթարկվել ԻՊ-ի պատճառով, դա միտում ունի վարկաբեկել Եգիպտոսի հեղինակությունն ու երկրի անվտանգությունը: Հավատացե՛ք ինձ, որ իրավիճակը Սինայում ամբողջությամբ մեր վերահսկողության տակ է գտնվում»,- նշել է Եգիպտոսի նախագահը:
Բացի այդ, Ալ-Սիսին կոչ է արել զերծ մնալ շուտափույթ եզրակացություններ կազմելուց: «Բոլոր նրանք, ովքեր հետաքրքրված են այս հարցով, հրավիրված են մասնակցելու հետաքննությանը», - հայտարարել է Եգիպտոսի առաջնորդը:
Հիշեցնենք, որ Իսլամական պետությունն օրեր առաջ աուդիո հաղորդագրություն էր հրապարակել` իր վրա վերցնելով օդանավի կործանման պատասխանատվությունը:

IS Sinai Jet Claims Propaganda
Egyptian President Abdul Fattah al-Sisi has described claims that militants linked to Islamic State (IS) brought down a Russian airliner as "propaganda," BBC reports.
"When there is propaganda that it crashed because of Isis (IS), this is one way to damage the stability and security of Egypt and the image of Egypt. Believe me, the situation in Sinai - especially in this limited area - is under our full control."
In addition, president Sisi warned against jumping to conclusions: "All those interested in the matter are welcome to participate in the investigation.
Previously, the IS affiliate known as Sinai Province issued a written statement and an audio message saying that it brought down the passenger jet.