Բեյրութում ահաբեկչության զոհերի թիվը հասել է 43-ի
Բեյրութի հարավային արվարձանում տեղի ունեցած կրկնակի ահաբեկչության զոհերի թիվը հասել է 43-ի, տուժածների թիվը 240 է, հայտնում են լիբանանյան ոստիկանությունում։
ԻՊ-ն Բեյրութի հարավային ծայրամասում կատարված ահաբեկչության պատասխանատվությունը վերցրել է իր վրա: Նշենք, որ այդ շրջանը վերահսկվում է շիական Հզբոլլահ շարժման կողմից, որը պայքարում է Ասադի վարչակարգի պահպանման համար:
Լիբանանի վարչապետ Թամամ Սալամը հայտարարել է, որ Բեյրութում կրկնակի պայթյունների կապակցությամբ նոյեմբերի 13-ը երկրում հայտարարում է սգո օր:

Suicide Attack in Beirut: 41 People Killed
The explosions took place on November 12 in the Burj el-Barajneh area, located off a main highway leading to Beirut's airport.
Burj el-Barajneh, a well-known commercial and residential area, famous for its shops and coffee shops, suffered extensive damage from the two blasts.
Local media reported that the body of a third suicide bomber was found at the scene of the bombings.
Witnesses said that there were only minutes between the two blasts.
"I was standing outside my store with my friend when the first explosion happened," one resident, who was injured in the explosion, told Al Jazeera.