Օլանդը հաջորդ շաբաթ կայցելի Վաշինգտոն և Մոսկվա
Փարիզի ահաբեկչություններից հետո Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսու Օլանդը հաջորդ շաբաթ աշխատանքային այցով այցելի Վաշինգտոն և Մոսկվա, որտեղ մտադիր է բանակցություններ վարել ԱՄՆ-ի նախագահ Բարաք Օբամայի և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այս մասին հայտնել է Ֆրանսիայի վարչապետ Մանուել Վալսը, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Մենք կհամախմբենք միջազգային հանրությանը, և այդ նպատակով հաջորդ շաբաթ կկայանա պետության ղեկավարի այցելությունները Վաշինգտոն և Մոսկվա՝ Օբամայի և Պուտինի հետ հանդիպելու համար», - France Inter ռադիոկայանի եթերում ասել է Վալսը:
Ինչպես նշել է Ֆրանսիայի վարչապետը, այդ այցելությունները կդառնան ահաբեկչության դեմ վճռական պայքարի համար Ֆրանսիայի ջանքերի շարունակությունը:

Франсуа Олланд на следующей неделе посетит Вашингтон и Москву
После терактов в Париже президент Франции Франсуа Олланд намерен провести переговоры с лидерами США и России - Бараком Обамой и Владимиром Путиным, - для чего на следующей неделе совершит визиты в Вашингтон и Москву. Об этом сообщил премьер-министр республики Манюэль Вальс, передает ТАСС.
"Мы будем мобилизовывать мировое сообщество, и в этом русле, в том числе на следующей неделе, пройдет визит главы государства в Вашингтон и Москву, чтобы встретиться с Бараком Обамой и Владимиром Путиным", - сказал Вальс в эфире радиостанции France Inter.
Как отметил премьер, эти визиты станут продолжением внешнеполитических усилий Франции в решительной борьбе с терроризмом.