Ահաբեկիչները ցանկացել են պայթեցնե՞լ Գերմանիայի Հանովեր մարզադաշտը
Երեքշաբթի տեղի ունեցած Գերմանիա-Նիդեռլանդներ ֆուտբոլային խաղի  ընթացքում ահաբեկիչները ծրագրել էին պայթեցնել Գերմանիայի Հանովեր քաղաքի  մարզադաշտը և կենտրոնական երկաթուղային կայարանը: Այս մասին հայտնում է գերմանական Bild թերթը՝ հղում կատարելով անանուն աղբյուրից  ստացված գաղտնի փաստաթղթին:
Սակայն նույն օրը տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ, Գերմանիայի ներքին գործերի նախարար Թոմաս դե  Մաիցիերը հայտարարել է, որ ոչ մի պայթուցիկ նյութ չի հայտնաբերվել մարզադաշտում:
Ըստ գաղտնի փաստաթղթի՝  մի խումբ ահաբեկիչներ նախատեսել էին մի քանի պայթուցիկ սարքերով պայթեցնել Հանովերի մարզադաշտը, իսկ կեսգիշերից հետո քաղաքի որոշակի վայրեր՝ այդ թվում նաև կենտրոնական երկաթուղային կայարանը: Հաղորդվում է նաև, որ ըստ նախատեսվածի՝  ահաբեկչական խմբավորման պարագլուխը պետք է նույնպես մարզադաշտում լիներ՝ այդ բոլոր գործողությունները նկարահանելու նպատակով: Ահաբեկիչները ցանկացել են պայթուցիկ նյութերը տեղադրել  շտապօգնության մեքենայի ներսում: Այս մասին հաղորդում է  Sputnik News- ը:
«Սակայն փաստը կայանում է նրանում, որ ըստ պաշտոնական տեղեկատվության, ոչ մի պայթուցիկ չի հայտնաբերվել մարզադաշտում և մոտակայքում », - եզրափակում է թերթը:
Հիշեցնենք, որ Գերմանիայի և Նիդեռլանդների միջև ընկերական ֆուտբոլային հանդիպումը հետաձգվել էր մարզադաշտի տարածքում ճամպրուկի մեջ հայտնաբերված կասկածելի իր հայտնաբերելու պատճառով:

Terrorists Tried to Blow up Stadium and Railway Terminal in Germany's Hanover?
During Germany-Netherlands Tuesday’s football match, the terrorists planned to blow up a stadium and the central railway terminal in Hanover, a German newspaper reported on Thursday, citing a secret document obtained from an unnamed source.
However, at a press conference held later in the day Germany's interior minister Thomas de Maiziere announced that no explosives had been found at the stadium.
According to the secret document, obtained by the daily newspaper Bild, a group of terrorists planned to detonate several explosive devices during Tuesday’s game at the stadium and elsewhere in the city and then another one at the central railway station after midnight.  The terrorist ringleader allegedly intended to be at the stadium and film it all. The explosives were to be smuggled in stashed inside an ambulance, Sputnik News reports.
"And still, the hard fact is that, according to official information, no explosives were found either at or near the stadium," the newspaper wrote in conclusion.