«Նոր Հայաստան»-ն այսօր մտադիր է վրաններ տեղադրել Ազատության հրապարակում
«Նոր Հայաստան» հանրային փրկության ճակատը, որի ներկայացուցիչները  երկրորդ օրն է՝ Երևանի Ազատության հրապարակում են գիշերում, այսօր՝ դեկտեմբերի 3-ին, 18:00-ի հանրահավաքից հետո վրաններ կտեղադրի հրապարակի տարածքում: Այս մասին այսօր Ազատության հրապարակում լրագրողների հետ հերթական հանդիպմանը հայտարարեց «Ոտքի Հայաստանի» քաղխորհուրդի անդամ Անդրիաս Ղուկասյանը:
«Այսօր հանրահավաքից հետո տեղադրվելու ենք վրաններ: Մենք հրապարակայնորեն դիմում ենք Մշակույթի նախարարությանը, իսկ եթե Մշակույթի նախարարությունը թույլ չտա, մշակույթի հուշարձանի մոտ վրաններ տեղադրել, մենք ստիպված կլինենք վրաններ տեղադրել առանց թույլտվության»,-ասաց Անդրիաս Ղուկասյանը:
«Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանն իր հերթին նշեց, որ հանրային փրկության ճակատի անդամները պատրաստ են Մշակույթի նախարարության հետ համաձայնության գալ, թե Ազատության հրապարակի որ հատվածում է կարելի վրաններ տեղադրել:
«Մենք չենք պատրաստվում վրանները տեղադրել Օպերայի շենքի վրա, այն պետք է տեղադրենք հարակից տարածքում: Մենք պատրաստ ենք համաձայնեցնել մշակույթի նախարարության հետ»,- նշեց Արմեն Մարտիրոսյանը:

Конституционные реформы в РА: противостояние продолжается
Сегодня вечером в Ереване намечается масштабный объединенный митинг фронта "Новая Армения" против референдума. Кроме фронта "Новая Армения", ожидается участие на митинге и других оппозиционных движений фронта "Нет конституционным реформам!".
Между тем Полиция Армении заявила о том, что по поводу заявлений, звучащих во время митинга на площади Свободы в Ереване, Полиция официально обратится в прокуратуру с просьбой начать расследование в рамках надлежащих правовых процедур. В то же время, полиция призывает граждан, распространяющих эти заявления, сотрудничать с компетентными органами, осуществляющими расследование. Об этом сказано в заявлении, распространенном сегодня Полицией.
Напомним: серия митингов против конституционных реформ в РА началась 1 декабря. Оппозиционеры хотят установить палатки в центре города и не уходить с площади, пока действующие власти не уйдут.
Референдум по конституционным реформам в Армении, фактически предусматривающими переход к парламентской форме правления, намечен на 6 декабря.