Ռուսաստանը ՄԱԿ-ի ԱԽ-ում կարող է բարձրացնել Թուրքիայի նկատմամբ պատժամիջոցներ սահմանելու հարցը
Ռուսաստանը ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում կարող է բարձրացնել Թուրքիայի նկատմամբ պատժամիջոցներ սահմանելու հարցը, սակայն այդ մասին որոշում Մոսկվան դեռ չի կայացրել։ Այդ մասին РИА Новости-ի հետ հարցազրույցում ասել է ՄԱԿ-ում ՌԴ-ի մշտական ներկայացուցիչ Վիտալի Չուրկինը:
Անցյալ շաբաթ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունն ապացույցներ էր ներկայացրել, ըստ որոնց՝ ԻՊ կողմից արդյունահանվող նավթը հասնում է Թուրքիայի տարածք:
ԱՄՆ-ն հայտարարել է, թե իրենց տվյալներով՝ շատ քիչ քանակությամբ նավթ է հասնում Թուրքիա: Միևնույն ժամանակ, ԱՄՆ-ի վարչակազմը խոստովանել է, որ թուրք-սիրիական սահմանի մի շարք շրջաններ փակել չի հաջողվել։

In the UN Security Council Russia may Raise the Issue of Imposing Sanctions against Turkey
In the UN Security Council, Russia may raise the issue of imposing sanctions against Turkey over oil smuggling with the terrorist group "Islamic State." However, there is no final decision by Moscow yet. This was declared by Russia's permanent representative to the UN Vitaly Churkin in an interview with RIA Novosti.
Last week, the Russian Defense Ministry provided tangible evidence that the oil produced by the IS goes to the territory of Turkey.
The US said that, according to them, only a small amount of oil falls to Turkey. At the same time the US administration recognizes that they failed to block some regions of the Syrian-Turkish border.