Թուրքիայի վարչապետը քրդերին կոչ է արել «միավորվել»
Թուրքիայի վարչապետ Ահմեթ Դավութօղլուն թուրքական Քրդիստան է ժամանել՝ քրդերի հետ «եղբայրության հանդիպում» անցկացնելու նպատակով: Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստիի թղթակիցը:
«Թուրքերն ու քրդերը պետք է միասին ապրեն և միասնական ուժ կազմեն: Այդ ժամանակ մենք կլինենք ուժեղ, ինչպես Սալահ ալ-Դինի օրոք (մահմեդական առաջնորդ՝ քրդական ծագումով)», - հայտնել է Դավութօղլուն Մարդին քաղաքի համալսարանում:
Հանդիպմանը մասնակցել են հիմնականում տեղական պաշտոնյաներն ու պաշտոնատար անձինք:
Թուրքիայի վարչապետը նաև հայտարարել է, որ նա ունի տասը կետից բաղկացած «խաղաղության պլան», որից առաջինը վերաբերում է երկրում հոգեբանական մթնոլորտը փոփոխելուն՝ նկատի ունենալով թուրքերի և քրդերի փոխհարաբերությունները:

Turkish Prime Minister Called Kurds to Unite with Turks
The Prime Minister of Turkey Ahmet Davutoglu has arrived with "brotherhood meeting" in Turkish Kurdistan, where urged the Kurds to unite, RIA Novosti reports.
"Turks and Kurds should live together and be a united power, in this case we will be as strong as in the days of Salah al-Din (the Muslim leader of Kurdish origin, - Ed.)," said Davutoglu at the "brotherhood meeting" in the University of Mardin city.
The Turkish Prime Minister announced that he has a "peace plan" consisting of 10 points. The first is a change in the psychological atmosphere in the country (meaning the relationship between Turks and Kurds).