Զորավար Անդրանիկին նվիրված ցուցահանդես՝ Հայաստանի ազգային պատկերասրահում
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Հայաստանի ազգային պատկերասրահում ներկա է գտնվել Զորավար Անդրանիկի ծննդյան 150-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսի բացմանը: Երևանի քաղաքապետարանի, Հայաստանյաց Առաքելական եկեղեցու Արարատյան Հայրապետական Թեմի, Հայաստանի ազգային պատկերասրահի և Հայաստանի պատմության թանգարանի, ինչպես նաև Աշխարհի հայ նկարիչների միության կողմից կազմակերպված ցուցահանդեսին ներկայացված 130 ստեղծագործություններից ընտրվել և այցելուներին է ներկայացվել շուրջ 65-ը:
Ցուցահանդեսում արվեստասեր հասարակության դատին են ներկայացվել Փանոս Թերլեմեզյանի, Արամ Իսաբեկյանի, Էդվարդ Իսաբեկյանի, Հրանտ Թադևոսյանի, Փարավոն Միրզոյանի, Արա Շիրազի, Մկրտիչ Պապոյանի, Վիլիկ Զաքարյանի, Էդիկ Վարդանյանի, Հարություն Հարությունյանի, Միսակ Մելքոնյանի, Հ. Ռուխկյանի, Վարոս Շահմուրադյանի, Սերժ Մալցևի, Ռոբերտ Այվազյանի, Անահիտ Զարդարյանի, Գևորգ Մնացականյանի, Ռոբերտ Էլիբեկյանի, Էդվարդ Սարգսյանի, Գևորգ Մշեցու, Արտո Քոչարյանի, Աշոտ Հարությունյանի և Ներսես Մելիքյանի ստեղծագործությունները, ինչպես նաև Մեծ զորավարի անձնական որոշ իրեր:

Ереван: выставка, посвященная армянскому полководцу Андранику Озаняну
В Национальной картинной галерее Армении открылась выставка, посвященная 150-летию со дня рождения армянского полководца Андраника Озаняна (Зоравар Андраник), сообщает управление информации и по связям с общественностью мэрии Еревана. На выставке, организованной мэрией Еревана, Араратской Патриаршей епархией ААЦ, Национальной картинной галереей Армении и Музеем истории Армении, а также Союзом армянских художников мира, из представленных 130 произведений были отобраны и посетителям представлены около 65 работ.
В рамках выставки представлены также работы Фаноса Терлемезяна, Арама Исабекяна, Эдварда Исабекяна, Гранта Тадевосяна, Фараона Мирзояна, Ара Шираза, Мкртича Папояна, Вилика Закаряна, Эдика Варданяна, Арутюна Арутюняна, Мисака Мелконян, А. Рухкяна, Вароса Шахмурадяна, а также некоторые личные вещи великого армянского полководца.