Քերին Իսրայելին ու Պաղեստինին կոչ է արել նվազեցնել «սադրիչ հռետորաբանությունը»
ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերին Պաղեստինի նախագահ Մահմուդ Աբասի հետ հանդիպման ժամանակ Պաղեստինի և Իսրայելի միջև հակամարտության խաղաղ կարգավորման կոչ է արել: Այս մասին հաղորդում է Reuters-ը՝ հղում անելով պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչ Ջոն Քիրբիի հայտարարությանը:
Երկխոսության ընթացքում Քերին կրկին հաստատել է Մերձավոր Արևելքում իրավիճակի կարգավորման նպատակով հակամարտության կողմերից յուրաքանչյուրի հետ աշխատելու ԱՄՆ մտադրությունը:
«Պետքարտուղարը շարունակել է կոչ անել կարգավորել իրավիճակը, նվազեցնել բռնությունը, ոտնձգություններն ու սադրիչ հռետորաբանությունը»,- նշել է Քիրբին:

Керри призвал Израиль и Палестину уменьшить "провокационную риторику"
Госсекретарь США Джон Керри призвал к мирному урегулированию конфликта между Палестиной и Израилем во время встречи с президентом Палестины Махмудом Аббасом. Об этом, как сообщает gazeta.ru, передает Reuters со ссылкой на заявление представителя Госдепартамента США Джона Кирби.
Керри в диалоге также вновь подтвердил намерения США работать с каждой из сторон конфликта для нормализации ситуации на Ближнем Востоке.
"Госсекретарь продолжил призывать к урегулированию ситуации, уменьшению насилия, подстрекательства и провокационной риторики", — сказал Кирби.