Քերին Իսրայելին ու Պաղեստինին կոչ է արել նվազեցնել «սադրիչ հռետորաբանությունը»
ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերին Պաղեստինի նախագահ Մահմուդ Աբասի հետ հանդիպման ժամանակ Պաղեստինի և Իսրայելի միջև հակամարտության խաղաղ կարգավորման կոչ է արել: Այս մասին հաղորդում է Reuters-ը՝ հղում անելով պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչ Ջոն Քիրբիի հայտարարությանը:
Երկխոսության ընթացքում Քերին կրկին հաստատել է Մերձավոր Արևելքում իրավիճակի կարգավորման նպատակով հակամարտության կողմերից յուրաքանչյուրի հետ աշխատելու ԱՄՆ մտադրությունը:
«Պետքարտուղարը շարունակել է կոչ անել կարգավորել իրավիճակը, նվազեցնել բռնությունը, ոտնձգություններն ու սադրիչ հռետորաբանությունը»,- նշել է Քիրբին:

Kerry Called Decrease Violence in the Israeli-Palestinian Conflict
US Secretary of State John Kerry called for a peaceful settlement of the conflict between Palestine and Israel during a meeting with Palestinian President Mahmoud Abbas, gazeta.ru reports citing Reuters.
In the dialogue Kerry also reiterated the US intentions to work with each of the parties of the conflict to normalize situation in the Middle East.
"The Secretary of State went on to call for a settlement of the situation, a decrease in violence, incitement and provocative rhetoric," the US State Department spokesman John Kirby said in his statement.