Հայոց ցեղասպանության պատմությունը ներառվել է ԱՄՆ Միչիգան նահանգի դպրոցական ծրագրում
ԱՄՆ Միչիգան նահանգում Հայոց ցեղասպանության պատմությունը ներառվելու է հանրակրթական դպրոցների ծրագրում: Այս մասին հայտնում է Asbarez-ի ֆեյսբուքյան էջը:
Համապատասխան օրինագիծը փետրվարի 24-ին ընդունվել է նահանգի ներկայացուցիչների պալատը (խորհրդարանի ստորին պալատ):
Դպրոցներում Հայոց ցեղասպանության դասավանդման մասին օրինագիծը դեռ 2014-ի օգոստոսին միաձայն քվեարկությամբ ընդունել է նաև Ամերիկյան Կալիֆորնիա նահանգի Սենատը: Դրանով ցեղասպանությունը վերապրածների ու ականատեսների բանավոր հիշատակությունները կներառվեն նահանգի հանրային դպրոցների մարդու իրավունքների մասին դասընթացի ուսումնական պլանում:

The History of Armenian Genocide to be Taught at Michigan Public Schools
The history of Armenian Genocide will be included in the Michigan public schools program, Asbarez wrote on its Facebook page.
The corresponding bill was passed by the House of Representatives on February 24 (the lower house of parliament).
The Bill to teach the history of Armenian Genocide at schools also passed unanimously in the Senate of California in August, 2014. Thus, the audio testimonies of Genocide survivors and witnesses will be included in the state's public school curriculum and will be included in the course on human rights.