Սիրիա. իշխանությունն ու ընդդիմությունը պատրաստ են հրադադարի
Սիրիայի կառավարությունն ու ընդդիմությունը հայտարարել են երկրում կրակի դադարեցման ռեժիմին հավատարիմ լինելու մասին։
Ինչպես տեղեկացնում է РИА Новости-ն, Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի կողմից պատրաստված Սիրիայի հարցով ՄԱԿ ԱԽ բանաձևի նախագիծն ամրապնդում է փետրվարի 27-ից երկրում կրակի դադարեցման ռեժիմի ուժի մեջ մտնելը։
Տարածված նախագծում նշվում և ողջունվում է, որ «սիրիական կառավարական ուժերը և նրանց աջակցողները հայտնել են ՌԴ-ին, իսկ սիրիական ընդդիմադիր խմբերը հայտնել են ՌԴ-ին և ԱՄՆ-ին, այդ թվում՝ Բարձրագույն բանակցային կոմիտեի միջոցով, որ ընդունել են և հայտարարել ռազմական գործողությունների դադարեցման պայմաններին իրենց հանձնառության մասին, և այժմ հանդիսանում են դրա մասնակիցներ»։

Сирия: власти и оппозиция заявили об участии в перемирии
Правительство и оппозиция Сирии заявили о приверженности режиму прекращения огня в стране, который должен вступить в силу в ночь на 27 февраля.
Как стало известно РИА Новости, подготовленный Россией и США проект резолюции Совета Безопасности ООН по Сирии закрепляет вступление в силу режима прекращения огня в стране с 27 февраля.
В распространенном проекте отмечается и приветствуется, что "сирийские правительственные силы и поддерживающие их сообщили Российской Федерации, а сирийские оппозиционные группы, сообщили России и США, в том числе через Высокий комитет по переговорам, что приняли и заявили о приверженности условиям прекращения боевых действий, и теперь являются его участниками".