Ֆրանսիայի Մարտիգ քաղաքում տեղի է ունեցել Արցախին նվիրված կոնֆերանս
Ապրիլի 25-ին Ֆրանսիայում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը վարել է Ֆրանսիայի Մարտիգ քաղաքում տեղի ունեցած «Լեռնային Ղարաբաղի անկախության 25 տարիները։ Դիտարկումներ և հեռանկարներ» խորագրով կոնֆերանսը, հայտնում է ԼՂՀ ԱԳՆ պաշտոնական կայքը։
ԼՂՀ ներկայացուցիչն իր ելույթում խոսել է Արցախի դեմ ապրիլին Ադրբեջանի լայնածավալ հարձակումների հետևանքով ստեղծված իրավիճակի մասին և ներկայացրել ԼՂՀ դիրքորոշումը ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ։
Միջոցառման ավարտին Արցախի ներկայացուցիչը պատասխանել է լրագրողների հարցերին:
Մարտիգի Ֆրանս-հայկական միության կողմից կազմակերպված միջոցառմանը, որը կայացել է  Մարտիգի քաղաքապետարանի կոնֆերանսների դահլիճում, ներկա են եղել քաղաքային իշխանությունները, լրագրողներ, ինչպես նաև հայ համայնքի ներկայացուցիչներ։

Во французском городе Мартиг состоялась конференция, посвященная Карабаху
Постоянный представитель Нагорно-Карабахской Республики во Франции Ованнес Геворгян провел конференцию под названием "25 лет независимости Карабаха. Наблюдения и перспективы", которая состоялась во французском городе Мартиг, сообщает пресс-служба МИД НКР.
Ованнес Геворгян в своем выступлении представил ситуацию, сложившуюся в результате недавнего крупномасштабного нападения, предпринятого Азербайджаном против Арцаха, а также позицию НКР в вопросе урегулирования азербайджано-карабахского конфликта.
В конце мероприятия  представитель Арцаха  ответил на вопросы журналистов.
На мероприятии, организованном Франко-армянским союзом города Мартиг, которое состоялось в конференц-зале городской мэрии, присутствовали  городские власти, журналисты, а также представители армянской общины.