Ֆրանսիայի Մարտիգ քաղաքում տեղի է ունեցել Արցախին նվիրված կոնֆերանս
Ապրիլի 25-ին Ֆրանսիայում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը վարել է Ֆրանսիայի Մարտիգ քաղաքում տեղի ունեցած «Լեռնային Ղարաբաղի անկախության 25 տարիները։ Դիտարկումներ և հեռանկարներ» խորագրով կոնֆերանսը, հայտնում է ԼՂՀ ԱԳՆ պաշտոնական կայքը։
ԼՂՀ ներկայացուցիչն իր ելույթում խոսել է Արցախի դեմ ապրիլին Ադրբեջանի լայնածավալ հարձակումների հետևանքով ստեղծված իրավիճակի մասին և ներկայացրել ԼՂՀ դիրքորոշումը ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ։
Միջոցառման ավարտին Արցախի ներկայացուցիչը պատասխանել է լրագրողների հարցերին:
Մարտիգի Ֆրանս-հայկական միության կողմից կազմակերպված միջոցառմանը, որը կայացել է  Մարտիգի քաղաքապետարանի կոնֆերանսների դահլիճում, ներկա են եղել քաղաքային իշխանությունները, լրագրողներ, ինչպես նաև հայ համայնքի ներկայացուցիչներ։

Conference Dedicated to Artsakh Took Place in French Town of Martigues
On April 25, Permanent Representative of the Nagorno-Karabakh Republic to France Hovhannes Gevorgian moderated a conference entitled "The 25 years of Nagorno Karabakh’s Independence. Observations and Perspectives" in French town of Martigues, official page of NKR MFA reports.
In his speech, the NKR representative touched upon the developments caused by the large-scale Azerbaijani attacks against Artsakh in April and presented the position of the NKR regarding the settlement of the Azerbaijani-Karabakh conflict.
At the end of the event, the representative of Artsakh answered the questions of the journalists.
Town authorities, journalists, as well as representatives of the Armenian community were present at the event, organized by France-Armenian Union of Martigues at the Conference Hall of Martigues Municipality.