Բակո Սահակյանը հանդիպել է Ռոբերտ Քոչարյանի հետ
Մայիսի 11-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի և Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հանդիպումը, հայտնում են ԼՂՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Հանդիպմանը քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում ապրիլի 2-5-ը հակառակորդի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին և դրանց հետևանքներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Սահակյանն ընդգծել է, որ մեր հաղթանակների հիմքում ընկած է Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնությունը՝ կարևորելով քաղաքական ուժերի կողմից ցուցաբերած միասնականությունը և գործուն քայլերը Արցախին սատարելու ուղղությամբ:

11 мая состоялась встреча президента Республики Арцах Бако Саакяна и второго президента Республики Армения Роберта Кочаряна, сообщает пресс-служба президента НКР.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся инициированных противником с 2 по 5 апреля широкомасштабных военных действий на карабахско-азербайджанской границе и их последствий.
Президент Саакян подчеркнул, что в основе наших побед лежит триединство Армения - Арцах - Диаспора, отметив важность сплоченности и действенных мер в поддержку Арцаха, предпринятых различными политическими силами.