Բակո Սահակյանը հանդիպել է Ռոբերտ Քոչարյանի հետ
Մայիսի 11-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի և Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հանդիպումը, հայտնում են ԼՂՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Հանդիպմանը քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում ապրիլի 2-5-ը հակառակորդի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին և դրանց հետևանքներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Սահակյանն ընդգծել է, որ մեր հաղթանակների հիմքում ընկած է Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնությունը՝ կարևորելով քաղաքական ուժերի կողմից ցուցաբերած միասնականությունը և գործուն քայլերը Արցախին սատարելու ուղղությամբ:

NKR President and Robert Kocharyan Discussed the Four-Day War on NKR-Azerbaijan Border
On May 11 Artsakh Republic President Bako Sahakyan and the second President of the Republic of Armenia Robert Kocharyan held a meeting.
A range of issues relating to the large-scale combat operations launched by the enemy along the Karabagh-Azerbaijani borderline from 2 to 5 April and their consequences was on the discussion agenda.
President Sahakyan underlined that Armenia-Artsakh-Diaspora trinity constituted the basis of victories, stressing the importance of consolidated stance demonstrated by political forces and effective measures undertaken by them to support Artsakh.