Հիլարի Քլինթոնը պատմել է, թե նախագահի պաշտոնում ընտրվելու դեպքում ինչով կզբաղվի իր ամուսինը
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի պաշտոնին հավակնող Հիլարի Քլինթոնը հայտարարել է, որ հաղթանակի դեպքում իր ամուսնուն՝ նախկին նախագահ Բիլ Քլինթոնին, կհանձնարարի զբաղվել «տնտեսության աշխուժացմամբ», փոխանցում է lenta.ru-ն։
«Իմ ամուսնուն ես պատրաստվում եմ նշանակել տնտեսության աշխուժացման գծով պատասխանատու, քանի որ դուք գիտեք, որ նա գիտի, թե ինչպես դա անել»,-ասել է Քլինթոնը։ Նա վստահություն է հայտնել, որ Բիլ Քլինթոնի գիտելիքներն օգտակար կլինեն հատկապես ԱՄՆ-ի արևելյան շրջաններում ու այն վայրերում, որոնց նախկինում ուշադրություն չի դարձվել։
Բիլ Քլինթոնն ԱՄՆ նախագահի պաշտոնը զբաղեցրել է 1993-2001 թվականներին։ Վերջին շրջանում նա հասարակական-քաղաքական աշխատանքով է զբաղվում։

Хиллари Клинтон рассказала о роли мужа в случае победы на выборах
Претендент на пост президента США от демократов Хиллари Клинтон заявила, что в случае победы поручит своему супругу бывшему главе государства Биллу Клинтону заняться ՞оживлением экономики", передает lenta.ru.
"Мой муж, которого я собираюсь назначить ответственным за оживление экономики, потому что вы знаете, что он знает, как сделать это", - сказала Клинтон. Она выразила уверенность, что знания Билла Клинтона будут особенно полезны в угледобывающих районах на востоке США и в тех местах, которым ранее не уделялось внимание.
Билл Клинтон занимал пост президента США в течение двух сроков с 1993 до 2001 года. В последнее время он занимался общественно-политической работой.