Ուորլիքը ոգեշնչված է
ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը ոգեշնչված է Վիեննայում Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումից: Այդ մասին ադրբեջանական Trend գործակալությանը հայտնել է ԵԱՀԿ ՄԽ ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը:
«Մենք չափազանց ոգեշնչված ենք երեկվա հանդիպման արդյունքներով: Երկու նախագահներն էլ պարտավորվել են պահպանել հրադադարի մասին համաձայնագիրը, ակտիվացնել վստահության կարևոր միջոցառումները և հաջորդ ամիս մեկնարկել բանակցությունները, որոնք կարող են հանգեցնել համապարփակ կարգավորման»,- ասել է Ուորլիքը:
Նա նշել է, որ նախագահները քաղաքական կամք են ցուցաբերել՝ դուրս գալու ստատուս-քվոյից և միջոցներ ձեռնարկելու, որոնք օգուտ կբերեն տարածաշրջանին: «ԱՄՆ-ն և ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները պատրաստ են ցանկացած անհրաժեշտ աջակցություն ցուցաբերել»,- ասել է ամերիկացի համանախագահը:

Warlick Encouraged by the Outcome of Vienna Meeting
The OSCE Minsk Group is encouraged by the outcome of Vienna meeting of the Presidents of Armenia and Azerbaijan on Karabakh conflict settlement. OSCE MG's US Co-Chair James Warlick told Trend.
"We are very encouraged by the outcome of yesterday's meetings," Warlick said. "Both presidents committed themselves to respect the ceasefire, put in place important confidence-building measures, and begin negotiations next month that can lead to a comprehensive settlement."
According to him the presidents demonstrated the political will to move beyond the status quo in the Karabakh conflict and take steps that can benefit all the people in the region.