Կառավարությունը կազատվի մոտ 800 ծառայողական մեքենաներից
ՀՀ կառավարությունը՝ տնտեսմանն ուղղված գործողությունների շրջանակում առաջին փուլում կկրճատի 797 ծառայողական մեքենա: Այդ մասին այսօր հայտարարել է կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանը, հայտնում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
«Առաջին փուլում կրճատվելու է 797 մեքենա: Փոքր-ինչ մանրամասնեմ՝ մենք աշխատել ենք բոլոր նախարարությունների հետ՝ բացի Պաշտպանության և Արտաքին գործերի նախարարություններից, բոլոր առընթեր մարմինների հետ՝ բացառությամբ Ոստիկանության, Ազգային անվտանգության և Քննչական ծառայություններից, ինչպես նաև Փրկարար ծառայությունից: Բյուջեից ուղղակի ֆինանսավորվող մեքենաների քանակը կրճատվում է 107-ով, իսկ մարմիններին ենթակա ՓՈԱԿ-ներում, փակ բաժնետիրական ընկերություններում և հիմնադրամներում կրճատվելու է 690 ավտոմեքենա»:
Հարությունյանը հավելել է, որ վարչապետի վերահսկողական ծառայությունը պարբերաբար ուսումնասիրություններ է անցկացնելու ավտոմեքենաների օգտագործման նպատակայնության վերաբերյալ, և պետական մարմինների կայքերում պետք է տեղեկատվություն զետեղվի բոլոր ծառայողական մեքենաների վերաբերյալ, թե տվյալ մեքենան ում է սպասարկում, ինչպես նաև նշվի մեքենայի մակնիշը, արտադրության թվականը, շարժիչի հզորությունը և պետական համարանիշը:

Правительство РА сокращает финансирование 797 автомобилей
Работы вокруг поручения премьер-министра Армении по оптимизации расходов бюджетных средств начаты и интенсивно продвигаются. Подобное заявление в ходе сегодняшнего заседания исполнительного органа сделал министр-руководитель аппарата правительства Армении Давид Арутюнян.
"Сокращение числа автомашин будет реализовываться поэтапно. В частности, в ходе первого этапа будет сокращено 797 машин. Мы работали со всеми министерствами, кроме министерства обороны и МИД, а также работали со всеми подчиненными ведомствами, за исключением полиции, Службы национальной безопасности и Следственного комитета, а также со службой спасения", - заявил Давид Арутюнян.
По его словам, число финансируемых напрямую из госбюджета автомашин сокращается на 107, а в ГНКО при подчиненных ведомствах, ЗАО и фондах число машин будет сокращено на 690. "Должен отметить, что некая их часть используется именно со стороны государственных органов", - сказал Давид Арутюнян.