Մոսկվան ԱՄՆ-ին կոչ է անում ավելի համբերատար լինել
Մոսկվան ԱՄՆ-ին կոչ է անում ավելի համբերատար լինել սիրիական հարցում: Այս մասին այսօր հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Ես տեսել եմ Ջոն Քերիի հայտարարությունը (այն մասին, որ իր համբերությունը սպառվում է Բաշար Ասադի ճակատագրի հարցում) և զարմացա,- ասել է Լավրովը:- Սովորաբար Ջոն Քերին զուսպ քաղաքական գործիչ է, չգիտեմ՝ ինչ է տեղի ունեցել: Ես տեսել եմ նաև Քերիի արտահայտությունների Պետդեպի ճշգրտումը: Պետք է ավելի համբերատար լինել»:
Տպավորություն է ստեղծվում, որ «Ջեբհաթ ան-Նուսրան» Արևմուտքը ցանկանում է ինչ-որ տեսքով պահպանել և օգտագործել ռեժիմի տապալման համար, ասել է ՌԴ ԱԳՆ ղեկավարը:

Москва призывает США быть терпеливее
Москва призывает США быть терпеливее в сирийском вопросе. Об этом заявил сегодня министр иностранных дел России Сергей Лавров, передает ТАСС.
"Я видел заявление Джона Керри (о том, что у него заканчивается терпение относительно судьбы Башара Асада - прим.ТАСС) и удивился, - сказал Лавров. - Обычно Джон Керри - выдержанный политик, не знаю, что произошло. Я видел и уточнение госдепа высказываний Керри. Надо быть терпеливее".
Создается впечатление, что "Джебхат ан-Нусру" Запад хочет в каком-то виде сохранить и использовать для свержения режима, сказал глава МИД РФ.