Սաուդյան Արաբիայում 10 000 հնդիկ սովի վտանգի տակ է
Սաուդյան Արաբիայում շինարարություններից հեռացված ավելի քան 10 000 հնդիկ աշխատողներ հայտնվել են սովի վտանգի առաջ: BBC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Հնդկաստանի ԱԳՆ ղեկավար Սուշմա Սվարաջը:
Նախարարի խոսքով՝ Հնդկաստանի շատ քաղաքացիներ թագավորությունում վերջին օրերին զրկվել են աշխատանքից, քանի որ երկրում տնտեսական լուրջ դժվարություններ կան նավթի էժանացման պատճառով:
Ճամբարներում, որտեղ ապրում են աշխատողները, արդեն մի քանի օր սննդամթերքի պակաս կա: Ջեդդայի հնդկական համայնքը Հնդկաստանի կառավարության օգնությամբ շաբաթ օրը սկսել է կարիքավորներին սննդամթերք բաժանել:

В Саудовской Аравии 10 тысяч индийцев под угрозой голода
Более 10 тысяч индийских рабочих, уволенных со строек в Саудовской Аравии, оказались перед угрозой голода, заявила министр иностранных дел Индии Сушма Сварадж, передает BBC.
По словам министра, множество индийских граждан лишились за последние дни работы в королевстве, где экономика испытывает серьезные трудности из-за падения цен на нефть.
В лагерях, где живут рабочие, уже в течение нескольких дней наблюдается дефицит продовольствия. Индийская община в Джедде с помощью правительства Индии приступила в субботу к раздаче продовольствия нуждающимся.