Ռուսաստանը կարող է խզել դիվանագիտական հարաբերությունները Կիևի հետ
Ռուսաստանը կարող է խզել դիվանագիտական հարաբերությունները Կիևի հետ։ Այս մասին, ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին, ասել է ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը։
«Պատմության ընթացքում շատ բան է եղել։ Հիշում եմ, հայտնի դեպքերից հետո խզվեցին հարաբերությունները Վրաստանի հետ։ Այլ դեպքերում էլ են տարբեր բաներ տեղի ունեցել։ Ես չէի ցանկանա, որ դա այդպես վերջանա, բայց եթե իրավիճակի վրա ազդեցություն գործելու այլ տարբերակ չմնա, նախագահը երևի կարող է նման որոշում կայացնել»,- ասել է Մեդվեդևը։
Մեդվեդևը Ղրիում ահաբեկչության փորձը ռուսական պետության և ռուս ժողովրդի դեմ հանցագործություն է որակել։

Russian Prime Minister Dmitry Medvedev has said he does not rule out that diplomatic relations with Ukraine could be severed, if there is no other option, TASS informs.
“I would not like this to end this way. However, if there is no other option to influence the situation, the president can probably make such a decision,” Medvedev said when asked whether severance of diplomatic relations was possible in the wake of Kiev’s attempt to carry out terrorist attacks in Crimea.
“The final decision is made by the president who oversees the country’s foreign policy,” he stressed.
The prime minister said he considered the subversion act in Crimea a crime against the Russian state and its people.