Ռիչարդ Հարթունյանը նշանակվել է ԱՄՆ գլխավոր դատախազի խորհրդատվական կոմիտեի նախագահ
Նյու Յորքի հյուսիսային շրջանի դաշնային դատախազ Ռիչարդ Հարթունյանը նշանակվել է ԱՄՆ գլխավոր դատախազ Լորետա Լինչի քաղաքականության հարցերով խորհրդատվական հանձնաժողովի նախագահ, հայտնում է timesunion.com կայքը:
Հարթունյանի գլխավորած հանձնաժողովի խնդիրն է հաստատել ԱՄՆ արդարադատության դեպարտամենտի քաղաքականությունը, խթանել համագործակցությունը նահանգների գլխավոր դատախազների հետ, ինչպես նաև նպաստել իրավական չափանիշների կիրառման հարցում հետևողականությանը:
Հաղորդվում է, որ Հարթունյանը ԱՄՆ հայկական իրավաբանների ասոցիացիայի անդամ է, հայկական համայնքի կյանքում ակտիվ ներգրավված անձնավորություն։

Армянин назначен главой консультационного комитета при генопрокуроре США
Генеральный прокурор-руководитель департамента юстиции США Лорета Линч назначила представителя армянской общины Ричарда Артуняна главой высшего консультационного комитета при ведомстве, передает Новости-Армения.
Как сообщают армянские СМИ, Артунян, утвержденный в 2009 году президентом Бараком Обамой на пост прокурора одного из районов Нью-Йорка – член Ассоциации армянских юристов США, вносит активный вклад в общинную жизнь американских армян.
На новой должности он наделен широкими полномочиями. Нынешний генпрокурор США  Лорета Линч также в свое время возглавляла консультационный комитет.