Անկարան պատմել է «Եփրատի վահան» գործողությունում Ռուսաստանի դերի մասին
Դամասկոսը Ռուսաստանի միջոցով տեղեկացված է եղել Սիրիայի տարածքում թուրքական զինուժի գործողության մեկնարկի մասին: Այս մասին հայտնել է Թուրքիայի փոխվարչապետ Նուման Քուրթուլմուշը:
«Բոլոր հետաքրքրված կողմերը տեղյակ են եղել «Եփրատի վահան» գործողության մեկնարկի մասին՝ ներառյալ Դամասկոսին, որին տեղյակ է պահվել Ռուսաստանի միջոցով, մենք դրանում վստահ ենք», - նշել է թուրք պաշտոնյան:
Քուրթուլմուշը նաև ընդգծել է, որ Անկարան մտադիր չէ Սիրիայում մշտական ուժ դառնալ, սական եթե տարածաշրջանում Թուրքիայի անվտանգության սպառնալիք լինի, Անկարան անմասն չի մնա»:

Анкара сообщила о роли России в операции в Сирии
Турецкий вице-премьер Нуман Куртулмуш сообщил, что Дамаск был уведомлен о начале операции Анкары на сирийской территории при посредничестве России, передает lenta.ru.
"Все заинтересованные стороны были в курсе о начале операции "Щит Евфрата", включая Дамаск, который был проинформирован Россией, мы в этом уверены", - рассказал чиновник.
Куртулмуш также отметил, что Турция не является оккупантом и не собирается становится "постоянной силой в Сирии" или стороной военного конфликта. "Но если в регионе будет оставаться угроза нашей безопасности, мы не останемся безучастными", - подчеркнул он.