«Չինաստան-Եվրասիա EXPO». ստորագրվել են Նոր Մետաքսի ճանապարհին առնչվող պայմանագրեր
Սինցզյան-Ույգուրյան քաղաքում՝ Չինաստանի Ուրումչի շրջանում իր աշխատանքն է ավարտել «Չինաստան-Եվրասիա EXPO» հինգերորդ ամենամյա ֆորումը: Այս տարի ֆորում մասնացկել են 57 երկրների և 6 միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, փոխանցում է regnum.ru-ն:
Ֆորումի կազմակերպիչների փոխանցած տվյալների համաձայն, ֆորումի աշխատանքների ընթացքում ստորագրվել են ավելի քան 200 համաձայնագրեր 18 մլրդ դոլար ընդհանուր արժողությամբ:
Պայմանագրերի ստորագրումը Նոր Մետքասի ճանապարհի նախագծի իրականացման արդյունք են, հաղորդում է «Ժենմին ժիբաոն»:
Ստորագրված պայմանագրերը հարում են այնպիսի ոլորտներ, ինչպիսիք են էներգետիկան, գյուղատնտեսությունը, օգտակար հանածոների, գիտության ու ֆինանսների ոլորտները:

"Китай-Евразия EXPO": подписано более 200 соглашений
В столице Синьцзян-Уйгурского автономного района Урумчи завершил свою работу пятый ежегодный форум "Китай-Евразия EXPO". В этом году в мероприятии приняли участие делегации из 57 стран и 6 международных организаций, передает regnum.ru.
Согласно данным, предоставленным организаторами "Китай-Евразия EXPO", в ходе работы форума было подписано более 200 соглашений на общую сумму в $18 млрд. Участниками выставки стали около 2,2 тыс. компаний.
Подписанные соглашения стали результатом реализации государственной стратегии развития проекта Нового шелкового пути, пишет "Жэньминь жибао".
Подписанные соглашения затрагивают такие сферы как энергетика, сельское хозяйство, добыча полезных ископаемых, финансы и наука.