Չեխիայի նախագահն առաջարկել է ներգաղթյալներին անմարդաբնակ կղզիներ ուղարկել
Չեխիայի նախագահ Միլոշ Զեմանը հայտարարել է, որ մուսուլմանների ներգաղթը Եվրոպա անթույլատրելի է մշակույթների անհամատեղելիության պատճառով, փոխանցում է The Financial Times-ը:
Երկրի նախագահն առաջարկել է արտաքսել ներգաղթյալներին անմարդաբնակ հունական կղզիներ կամ Հյուսիսային Աֆրիկայի չբնակեցված տարածքներ: Համապատասխան առաջարկով Զեմանը հանդես է եկել հունական Հռոդոս կղզում անցկացված «Քաղաքակրթությունների երկխոսություն» համաժողովի ընթացքում:
Զեմանն առաջարկել է ներել Հունաստանի արտաքին պարտքի մի մասը, եթե նա իր վրա վերցնի ներգաղթյալներին տեղակայելու ծախսերը:

Президент Чехии предложил отправлять мигрантов на необитаемые острова
Президент Чехии Милош Земан заявил, что исламская миграция в Европу недопустима из-за несовместимости культур, сообщает Корреспондент со ссылкой на The Financial Times.
Глава государства предложил депортировать мигрантов на необитаемые греческие острова или незаселенные территории в Северной Африке. С соответствующим предложением Земан выступил на форуме "Диалог цивилизаций", прошедшем на греческом Родосе.
Земан даже предложил простить Греции часть внешнего долга, если та возьмет на себя расходы по размещению мигрантов.