Մինսկի խումբը սպասում է Սարգսյանի և Ալիևի համաձայնությանը
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները սպասում են Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի և Իլհամ Ալիևի համաձայնությանը ղարաբաղյան կարգավորման շուրջ հաջորդ հանդիպում անցկացնելու համար: Այս մասին РИА Новости-ի հայտնել է Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը:
«Հույս ունենք, որ նախագահները համաձայնություն կհայտնեն հաջորդ հանդիպման անցկացման համար: Ներկա պահին հաջորդ հանդիպման ամսաթիվը և վայրը որոշված չէ», - հայտնել է Ուորլիքը:
«Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի ժամանակ համանախագահները առանձին հանդիպումներ անցկացրեցինք Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների, ինչպես նաև հետգա քայլերի քննարկման համար: Ամսվա վերջին տարածաշրջան մեր այցի ժամանակ ծրագրում ենք հանդիպումների անցկացում և հարցերի քննարկում կողմերի հետ», - եզրափակել է դիվանագետը:

МГ ОБСЕ ждет согласия глав Армении и Азербайджана на встречу по Карабаху
Сопредседатели Минской группы (МГ) ОБСЕ надеются на согласие президентов Азербайджана и Армении Ильхама Алиева и Сержа Саргсяна на проведение следующей встречи по карабахскому урегулированию, сообщил РИА Новости американский сопредседатель Джеймс Уорлик.
"Надеемся, что президенты выразят согласие для проведения следующей встречи. На данное время дата и место следующей встречи не определены", - сказал Уорлик.
"Во время Генеральной Ассамблеи ООН в Нью-Йорке сопредседатели провели отдельные встречи с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана для обсуждения договоренностей, достигнутых в Вене и Санкт-Петербурге, равно как и для обсуждения дальнейших шагов. Во время нашего визита в регион к концу месяца мы планируем проведение встреч и обсуждение вопросов со сторонами", - резюмировал дипломат.