Հուսով ենք, որ Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահները շուտով կհանդիպեն. Ուորլիք
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը լրատվամիջոցի հետ զրույցում հայտարարել է, որ Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների հետ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների առաջիկա հանդիպումներում քննարկվելու են ավելի վաղ Վիեննայում ու Սանկտ Պետերբուրգում ընդունված որոշումները, փոխանցում է trend.az-ը
«Համանախագահները ծրագրում են տարածաշրջան այցելել այս ամիս: Մենք կքննարկենք երկարաժամկետ խաղաղության վերականգնման բոլոր հնարավոր ուղիները»,- ասել է Ուորլիքը:
Նա հույս է հայտնել, որ Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանն ու Իլհամ Ալիևը կպայմանավորվեն մոտալուտ հանդիպման շուրջ և կշարունակեն երկկողմ երկխոսությունը:

Warlick: Co-Chiars Will Meet Presidents This Month
The US Co-Chair of the OSCE Minsk Group James Warlick declared that during the upcoming meeting of the OSCE Minsk Group Co-Chairs with the Armenian and Azerbaijani presidents, the sides will follow up on decisions taken at the summit meetings in Vienna and St. Petersburg, Trend reports.
“The co-chairs plan to visit the region later this month to meet with the presidents. We will continue discussions on elements of a settlement that can bring lasting peace to the region.”
The diplomat also expressed hope that Azerbaijan’s President Ilham Aliyev and Armenia’s President Serzh Sargsyan can agree to meet at an early opportunity to continue their face to face discussions.