Հուսով ենք, որ Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահները շուտով կհանդիպեն. Ուորլիք
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը լրատվամիջոցի հետ զրույցում հայտարարել է, որ Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահների հետ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների առաջիկա հանդիպումներում քննարկվելու են ավելի վաղ Վիեննայում ու Սանկտ Պետերբուրգում ընդունված որոշումները, փոխանցում է trend.az-ը
«Համանախագահները ծրագրում են տարածաշրջան այցելել այս ամիս: Մենք կքննարկենք երկարաժամկետ խաղաղության վերականգնման բոլոր հնարավոր ուղիները»,- ասել է Ուորլիքը:
Նա հույս է հայտնել, որ Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանն ու Իլհամ Ալիևը կպայմանավորվեն մոտալուտ հանդիպման շուրջ և կշարունակեն երկկողմ երկխոսությունը:

Уорлик: сопредседатели МГ ОБСЕ надеятся на скорую встречу глав Армении и Азербайджана
Во время предстоящей встречи сопредседателей МГ ОБСЕ с президентами Азербайджана и Армении, стороны обсудят решения, принятые сторонами ранее, в Вене и Петербурге. Об этом Trend во вторник сказал американский сопредседатель МГ ОБСЕ Джеймс Уорлик.
"Сопредседатели планируют совершить визит в регион в этом месяце, и мы обсудим всевозможные пути восстановления долгосрочного мира", - сказал Уорлик.
Дипломат выразил надежду на то, что главы Азербайджана Ильхам Алиев и Армении Серж Саргсян договорятся о скорой встрече, и продолжат двусторонний диалог.