ԱՄՆ-ը հրթիռային հարվածներ է հասցրել Եմենում
ԱՄՆ-ը հրթիռային հարվածներ է հասցրել Եմենում ապստամբ հութիների վերահսկողության տակ գտնվող երեք ռադիոտեղակայման կայաններին, հայտնում է Պենտագոնը:
«Այդ սահմանափակ հարվածները հասցվել են որպես մեր անձնակազմի, նավերի, ինչպես նաև այդ կարևոր ծովային շրջանում նավագնացության ազատության պաշտպանության միջոցներ», - հայտարարել է գերատեսչության ներկայացուցիչ Փիթեր Կուկը:
Նա պարզաբանել է, որ հարվածներն հութիների կողմից Կարմիր ծովում գտնվող «Մեյսոն» ավիակրի ուղղությամբ առնվազն երեք հրթիռների արձակման պատասխանն է եղել:

США нанесли удары по Йемену
Американские военные нанесли ракетный удар по трем радиолокационным станциям в Йемене, находящимся под контролем повстанцев-хоуситов, сообщает BBC со ссылкой на Пентагон.
"Эти ограниченные удары были нанесены в качестве меры самообороны в защиту нашего персонала, наших кораблей, а также свободы навигации в этом важном морском районе", - заявил представитель ведомства Петер Кук.
Он пояснил, что удары стали ответной мерой на пуск хоуситами как минимум трех ракет в направлении американского эсминца "Мейсон" в Красном море.