Ապրիլից հետո հրադադարի նկատմամբ ընդհանուր առմամբ հարգանք կա. Ուորլիք
Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին ապրիլին տեղի ունեցած ողբերգությունից հետո ընդհանուր առմամբ հարգանք է ապահովվել հրադադարի նկատմամբ։ Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը, փոխանցում է panorama.am-ը:
«Գիտենք, ապրիլից հետո եղել են դեպքեր, այդ մասին կողմերի հետ խոսել ենք»- հավելեց ամերիկացի համանախագահը։
Նրա երկայացմամբ, համանախագահների՝ տարածաշրջանային այցի նպատակն այն է, որ հետամուտ լինեն նախագահների կողմից բարձր մակարդակով Վիեննայի և Սանկտ Պետերբուրգի համաձայնությունների իրականացմանը։
«Այսօր երեկոյան հանդիպելու ենք Հայաստանի նախագահի հետ ու  կշարունակենք այդ քննարկումը։ Հուսով ենք, որ երկխոսությունը կընթանա ամենաբարձր մակարդակում», -հայտարարեց Ուորլիքը։

Уорлик назвал цель визита сопредседателей МГ ОБСЕ в регион
После имевших место в апреле сего года трагических событий на карабахско-азербайджанской границе в целом обеспечивалось уважение к режиму перемирия. Как передает Panorama.am, об этом сегодня на пресс-конференции в Ереване заявил американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Джеймс Уорлик.
В пятницу сопредседатели МГ ОБСЕ прибыли в Баку. Затем они посетили Нагорно-Карабахскую Республику и прибыли в Армению.
"Как мы знаем, после апрельских событий имели место инциденты, и мы об этом говорили со сторонами", – добавил Джеймс Уорлик.
При этом американский дипломат отметил, что цель визита сопредседателей МГ ОБСЕ в регион заключается в том, чтобы проявить последовательность в вопросе реализации договоренностей, достигнутых на саммитах в Вене и Санкт-Петербурге с участием президентов Армении и Азербайджана.