ԵԱՏՄ-ի և Սինգապուրի միջև ազատ առևտրի գոտու մասին համաձայնագիրը կկնքվի 2017 թվականին
ԵԱՏՄ-ի և Սինգապուրի միջև ազատ առևտրի գոտու մասին համաձայնագիրը կարող է կնքվել մինչև 2017 թվականի վերջն ու վավերացվել 2018-ի առաջին կեսին։ Այս մասին, ինչպես փոխանցում է TACC-ը, հայտարարել է Ռուսաստանի առաջին փոխվարչապետ Իգոր Շուվալովը՝ ելույթ ունենալով Ռուս-սինգապուրյան միջկառավարական հանձնաժողովի ընդլայնված նիստում։
Շուվալովը նշել է, որ իրենց համար կարևոր նշանակություն ունի Սինգապուրի՝ որպես ԱՍԵԱՆ-ի գլխավոր գործընկերներից մեկի հետ ազատ առևտրի գոտու ստեղծման մասին համաձայնագրի կնքումը։
Իր հերթին Սինգապուրի փոխվարչապետ Թարման Շանմուգարատնամը հաստատել է հետաքրքրվածությունը Ռուսաստանի հետ առևտրա-տնտեսական հարաբերությունների տարբեր ոլորտներում համագործակցությամբ՝ նշելով, որ երկու երկրների գործընկերության առկա ներուժն ամբողջությամբ չի կիրառվում։

ЕАЭС и Сингапур заключат соглашение о ЗСТ в 2017 году
Соглашение о зоне свободной торговли (ЗСТ) между ЕврАзЭС и Сингапуром может быть заключено до конца 2017 года и ратифицировано в первой половине 2018 года. Об этом, как передает ТАСС, заявил первый вице-премьер РФ Игорь Шувалов, выступая на расширенном заседании Российско-сингапурской межправительственной комиссии.
Он добавил, что для РФ имеет важное значение заключение соглашения по созданию зоны свободной торговли с Сингапуром, как одним из главных партнеров по АСЕАН.
В свою очередь вице-премьер Сингапура Тарман Шанмугаратнам подтвердил заинтересованность в сотрудничестве с Россией в различных областях торгово-экономических отношений, но отметил, что имеющийся потенциал партнерства двух стран используется не полностью.