Նեթանյահուն արգելել է իր նախարարներին շփումները Ռուսաստանի, Մեծ Բրիտանիայի, Ֆրանսիայի և Չինաստանի հետ
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Բեթանյահուն բոլոր նախարարներին հրահանգել է այցեր չկատարել այն երկրներ, որոնք ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում քվեարկել են Իսրայելի դեմ բանաձևի օգտին, ինչպես նաև չհանդիպել այդ երկրների նախարարներ հետ, հայտնում է Корреспондент-ը:
Նեթանյահուն նաև հայտարարել է, որ 2017 թվականի հունվարին Դավոսի տնտեսական ֆորումի ժամանակ ինքը չի հանդիպի Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյի հետ:
Նշենք, որ հրեական բնակավայրերի կառուցումը դատապարտող և Իսրայելի մայրաքաղաքը օկուպացված տարածք ճանաչող բանաձևի օգտին ՄԱԿ-ի ԱԽ-ում քվեարկել էին ՄԱԿ-ի ԱԽ 14 անդամ՝ այդ թվում նաև Ռուսաստանը, Մեծ Բրիտանիան, Ֆրանսիան, Իսպանիան, Չինաստանը ևՃապոնիան:

Нетаньяху запретил министрам контакты с Россией, Британией и Францией
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху дал указание всем главам министерств на протяжении ближайших трех недель не совершать визитов в страны, проголосовавшие против Израиля в Совбезе ООН и не проводить встреч с министрами из этих стран, передает Корреспондент со ссылкой на 9 Канал.
Нетаньяху также сообщил, что не станет встречаться с премьер-министром Британии Терезой Мэй на экономическом форуме в Давосе, который состоится в январе 2017 года.
Он попросил министров воздержаться от разговоров об аннексии территорий до тех пор, пока Дональд Трамп не вступит в должность президента США, в связи с возможностью новых антиизраильских шагов международной общественности до смены власти в Америке.
За резолюцию, осуждающую еврейское строительство в Иудее и Самарии и признающую израильскую столицу оккупированной территорией, проголосовали 14 членов Собеза, включая Россию, Украину, Британию, Францию, Испанию и Японию.