Թրամփը պատմել է իր նախագահական առօրյայի մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, որը հինգ օր առաջ տեղափոխվել է Սպիտակ տուն, ամենաշատը հավանել է իր ննջասենյակը և հեռախոսները։ Այս մասին նա ասել է The New York Times-ին տված հարցազրույցի ժամանակ։
«Այստեղ ամենագեղեցիկ հեռախոսներն են, որ տեսել եմ իմ կյանքում։ Աշխարահի ամենաանվտանգ համակարգը» ,ասել է նա հավելել, որ ինքը շարունակում է օգտագործել իր հին և վատ պաշտպանված Android համակարգով բջջային հեռախոսը՝ չնայած խորհրդականների հորդորներին։
Թրամփը պատմել է նաև իր առօրյայի մասին. նորընտիր նախագահն  նախկինի նման արթնանում է մինչև առավոտյան ժամը 06։00-ին, լուրեր է դիտում հեռուստացույցով սկզբում իր անձնական սենյակում, ապա ճաշասենյակում։ Մոտավորապես ժամը 09։00-ին նա շփվում է իր օգնականների հետ, իսկ երեկոները սովորաբար անցկացնում է հեռուստացույցի առաջ։

Трамп рассказал о своем распорядке дня
Президенту США Дональду Трампу, пять дней назад вселившемуся в Белый дом, больше всего там понравились спальня и телефоны. Об этом он рассказал в интервью газете The New York Times, передает lenta.ru.
"Телефоны самые красивые, какие я только видел в своей жизни. Самая безопасная в мире система"- так отозвался он о телефонных аппаратах правительственной связи, одновременно признавшись, что пользуется своим старым и плохо защищенным мобильным устройством на платформе Android, с которого, вопреки протестам советников, пишет в Twitter.
Также Трамп поведал о своем распорядке дня. По словам президента, утро он проводит приблизительно так же, как и в Нью-Йорке: просыпается до 06:00, а затем смотрит теленовости - сначала в личной комнате, потом в столовой в западном крыле, параллельно проглядывая прессу.
Примерно в 09:00 президент США общается со своими помощниками. Вечера он чаще всего проводит перед телевизором.