Սոնա Պողոսյանը` Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր
Խորվաթիայի Սպլիտ քաղաքում շարունակվում է ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը: Կանանց պայքարում 75 կգ քաշային կարգում արդեն հանդես է եկել Սոնա Պողոսյանը: Երկամարտում Պողոսյանը գրանցեց 227 կգ արդյունք (101+126) և նվաճեց բրոնզե մեդալ, հայտնում է ՀԱՕԿ մամուլի ծառայությունը:
Հայ ծանրորդը փոքր արծաթե մեդալի արժանացավ նաև հրում վարժությունում` բարձրացնելով 126 կգ: Պոկում վարժությունում Սոնան 4-րդն էր:
Կանանց 75 կգ քաշային կարգում Եվրոպայի չեմպիոն դարձավ Իսպանիան ներկայացնող Լիդիա Վալենտինը, իսկ երկրորդ տեղը զբաղեցրեց ռուս Մարիա Վոստրիկովան:
Այսօր Եվրոպայի առաջնությունում հանդես կգան 90 կգ Տաթև Հակոբյանը և 94 կգ քաշային Կարուշ Ղուկասյանը (B խումբ):

Сона Погосян – бронзовый призер ЧЕ
В хорватском городе Сплит продолжается чемпионат Европы по тяжелой атлетике. В женском первенстве в весовой категории 75 кг выступила Сона Погосян. В двоеборье Погосян зафиксировала результат 227 (101+126) кг и завоевала бронзовую медаль, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Армянская тяжелоатлетка также удостоилась малой серебряной медали в толчке, подняв 126 кг. В рывке Сона показала 4-й результат.
В весовой категории 75 кг чемпионкой Европы стала представительница Испании Лидия Валентин, а второе место заняла россиянка Мария Вострикова.