Ֆիլիպ Կիրկորովին կստիպեն կես մլն ռուբլի վճարել վարկային պարտավորությունների համար
Մոսկվայի դատարանը հաստատել է երգիչ Ֆիլիպ Կիրկորովի նկատմամբ ուղարկված հայցը՝ կապված վարկային պարտավորությունների թերի կատարման հետ, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
2015թ. երգիչը ռուսական բանկերից մեկից 26 % տարեկան տոկոսադրույքով երկու տեսակի վարկ է վերցնում, որը շուտով վճարում է: Մինչդեռ նա դադարում է վճարել տուրքերն այն բանից հետո, ինչ բանկից հետ է կանչվում լիցենզիան: Արդյունքում, բանկի տնօրինությունը դիմում է դատարան:
Վերջինիս որոշմամբ, երգիչը պարտավորվում է վճարել մոտ 500 հազար ռուբլի տուրքերը: Երգչի ներկայացուցչի խոսքերով, նրանք սպասում էին փակված բանկի իրավահաջորդ ընկերության հաստատմանը:

Филиппа Киркорова заставят платить около 500 тысяч рублей за задолженность
Суд Москвы обязал взыскать с певца Филиппа Киркорова 499 тыс. руб. за задолженность по кредиту, передает Gazeta.ru.
Как стало известно, в 2015 году Киркоров взял в банке два кредита на общую сумму 22,8 млн руб. под 26% годовых и на протяжении некоторого времени погашал долг. Однако после отзыва лицензии у банка в 2016 году певец перестал платить взносы. В результате чего представители банка обратились в суд с иском.
«Естественно, так как платить было некому, мы не платили. В этом году Агентство по страхованию вкладов, которое, согласно закону, становится в таких случаях правопреемником, направило нам письмо. Как только это произошло, мы погасили всю задолженность», — подчеркнул представитель Киркорова.