Լավրովը կոչ է արել ԱՄՆ-ին զերծ մնալ միակողմանի գործողություններից
Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը կոչ է արել ԱՄՆ-ին համակարգել Սիրիայի հարցով գործողությունները և զերծ մնալ միակողմանի քայլերից, հայտնում է Gazeta.ru-ն:
«Լարվածության թուլացման գոտիները հանդիսանում են համատեղ առաջընթացի տարբերակներից մեկը: Կոչ ենք անում բոլորին խուսափել միակողմանի գործողություններից, հարգել Սիրիայի ինքնիշխանությունը և միանալ մեր ընդհանուր աշխատանքին, որը համաձայնեցված է Սիրիայի կառավարության հետ», - ասել է Լավրովը:
Մեկնաբանելով Սիրիայի հարավում ԱՄՆ ներկայության ամրապնդման մասին տեղեկությունները, Լավրովը հայտարարել է, որ բոլոր գործողություններն անհրաժեշտ է համաձայնեցնել պաշտոնական Դամասկոսի հետ:

Lavrov Urged the US to Avoid Unilateral Actions
Russian Foreign Minister Sergei Lavrov urges the US to coordinate actions on Syria and avoid unilateral ones, Gazeta.ru reports.
"The de-escalation zones are one of the possible options for joint promotion. We urge all to avoid unilateral actions, to respect the sovereignty of Syria and to get involved in our common work, which is agreed with the Government of the Syrian Arab Republic." Lavrov said.
Commenting on the information on the strengthening of the US presence in southern Syria, Lavrov said that all actions must be coordinated with the official Damascus.