Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արկադի Ղուկասյանին ծննդյան 60-րդ տարեդարձի կապակցությամբ
Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 22-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել ԼՂՀ երկրորդ Նախագահ, ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Արկադի Ղուկասյանին` ծննդյան 60-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
«Հարգարժան Արկադի Արշավիրի,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ հիշարժան հոբելյանի` ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ:
Ձեր ամբողջ կյանքն ու անցած ուղին հայրենիքին ու հարազատ ժողովրդին անմնացորդ ծառայելու վառ օրինակ են, ինչի շնորհիվ էլ արժանացել եք «Արցախի հերոս» բարձր կոչմանը:
Դուք կանգնած եք եղել Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժման ակունքներում և արել եք հնարավորը մեր ժողովրդի նվիրական իղձերի ու ձգտումների իրականացման, Արցախի Հանրապետության կայացման ու զարգացման, մեր քաղաքացիների սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման և նրանց բարեկեցության մակարդակի բարձրացման ուղղությամբ:
Այսօր էլ Ձեր հարուստ փորձն ու գիտելիքները Դուք օգտագործում եք ի նպաստ մեր պետության և ժողովրդի:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ Ձեր հայրենանվեր գործունեության ընթացքում»:

Бако Саакян поздравил второго президента Нагорно-Карабахской Республики
22 июня президент Бако Саакян направил поздравительное послание второму президенту Нагорно-Карабахской Республики, послу Республики Армения по особым поручениям Аркадию Гукасяну по случаю его 60-летия.
"Уважаемый Аркадий Аршавирович!
Сердечно поздравляю Вас со знаменательным юбилеем - 60-летием!
Вся Ваша жизнь и пройденный путь являются ярким примером самоотверженного служения родине и родному народу, благодаря чему Вы удостоились высокого звания "Герой Арцаха".
Вы стояли у истоков Арцахского национально-освободительного движения и сделали все возможное для осуществления заветных чаяний и стремлений нашего народа, становления и развития Республики Арцах, решения социально-экономических проблем наших граждан и повышения уровня их благосостояния.
И сегодня свой богатый опыт и знания Вы используете во благо нашего государства и народа.
Вновь поздравляю Вас и желаю мира, крепкого здоровья и больших успехов в Вашей патриотической деятельности!"