ԱՄՆ-ն արտասահմանյան ավիաչվերթերում ուժեղացնում է անվտանգության միջոցները
ԱՄՆ-ի իշխանությունները հայտարարել են արտասահմանյան ավիաչվերթերում անվտանգության միջոցների խստացման մասին: Նշվում է, որ այդ միջոցները նպատակամղված են այն բանին, որ ինքնաթիռներում պայթուցիկ նյութեր չհայտնվեն:
Ինչպես հաղորդում է BBC-ն, անվտանգության նոր միջոցառումները նախատեսում են ստուգումների ուժեղացում աշխարհի այն 105 երկրներին, որտեղից ինքնաթիռներ են թռչում ԱՄՆ:
Ավիաընկերություններին երեք ամիս է տրված վերահսկման այդ միջոցներին նախապատրաստվելու համար, այլապես կարող են արգելվել թռիչքները ԱՄՆ:
Այսպիսով, ուժեղացված ստուգումները կվերաբերեն երկու հազար ավիաչվերթերի ուղևորներին, որոնք ամեն օր ԱՄՆ են ժամանում աշխարհի 280 օդանավակայաններից:

US to Tighten Airline Security Rules
The US is calling for airlines around the world to beef up security on international flights bound for the United States, Sky News reports.
The US Homeland Security Secretary John Kelly said airlines that did not comply or are slow to enforce the new standards could be forced to ban large electronics in both carry-on and checked luggage.
They could also lose authorization to fly into the US, but he said he is confident the airlines would co-operate.
The new rules will apply to around 180 foreign and US-based airlines, flying from 280 cities in 105 countries, according to Homeland Security.