Վարչապետին ներկայացվել է «Սևան» ազգային պարկի բարեփոխումների ընթացքը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է «Սևան» ազգային պարկի բարեփոխումների ընթացքը:
Կառավարության ղեկավարին զեկուցվել է կառավարման, հողօգտագործման, բնապահպանական, քաղաքաշինական ոլորտներում գույքագրված խնդիրների լուծման և հանգստյան գոտու զարգացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների մասին: Ներկայացվել է նաև ՀՀ վարչապետի կողմից տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը:
Ընդգծելով ավելի արագ և կարճ ժամկետում աշխատանքները կազմակերպելու անհրաժեշտությունը՝ Կարեն Կարապետյանը պատասխանատուներին հանձնարարել է ուշադրության կենտրոնում պահել գործընթացը և հետևողական լինել տրվող հանձնարարականների կատարման հարցում:

Премьеру Армении представлен ход осуществления реформ национального парка "Севан"
В ходе состоявшегося 24 июля под председательством премьер-министра Карена Карапетяна совещания был обсужден ход осуществления реформ национального парка "Севан".
Главе правительства было доложено о ходе работ, ведущихся в направлении решения инвентаризированных проблем в сферах управления, землепользования, экологии, градостроительства и развития зоны отдыха. Был также представлен ход выполнения данных премьер-министром РА поручений.
Подчеркнув необходимость более быстрой организации работ в сжатые сроки, Карен Карапетян поручил ответственным держать процесс в центре внимания и быть последовательными в вопросе выполнения полученных поручений.