Վարչապետին ներկայացվել է «Սևան» ազգային պարկի բարեփոխումների ընթացքը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի ունեցած խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է «Սևան» ազգային պարկի բարեփոխումների ընթացքը:
Կառավարության ղեկավարին զեկուցվել է կառավարման, հողօգտագործման, բնապահպանական, քաղաքաշինական ոլորտներում գույքագրված խնդիրների լուծման և հանգստյան գոտու զարգացման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների մասին: Ներկայացվել է նաև ՀՀ վարչապետի կողմից տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը:
Ընդգծելով ավելի արագ և կարճ ժամկետում աշխատանքները կազմակերպելու անհրաժեշտությունը՝ Կարեն Կարապետյանը պատասխանատուներին հանձնարարել է ուշադրության կենտրոնում պահել գործընթացը և հետևողական լինել տրվող հանձնարարականների կատարման հարցում:

Chaired by Prime Minister Karen Karapetyan, a consultative meeting was held in the Office of Government to discuss progress in the implementation of Sevan National Park reform program, official page of the RA government reports.
The Premier was briefed on the ongoing activities aimed at addressing issues related to management, land use, environment, urban development and development of the resort area. The meeting took note of the process of implementation of Prime Minister’s instructions.
Stressing the need for speedy organization of the planned activities, the Head of Government instructed those responsible to keep the process in spotlight and ensure timely implementation of his assignments.