Բակո Սահակյանը մասնակցել է Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովի բացմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մասնակցել է «Փոխադարձ վստահություն, միասնականություն և պատասխանատվություն» խորագրով Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովի բացմանը: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի Տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Իր ողջույնի խոսքում Բակո Սահակյանը բարձր մակարդակով կազմակերպված այս միջոցառումը կարևոր ու պահանջված է համարել և՛ Մայր Հայաստանի, և՛ Սփյուռքի, և՛ Արցախի համար, ընդգծելով, որ խնդիրները, որոնք ընդգրկված են համաժողովի օրակարգում, ունեն ռազմավարական նշանակություն Արցախի պետականության շարունակական զարգացման հեռանկարների նախանշման տեսանկյունից:
«Կարևոր է նաև, որ համաժողովի աշխատանքներին մասնակցում են հայտնի պետական, քաղաքական ու հասարակական գործիչներ, գիտնականներ, վերլուծաբաններ, բարերարներ, տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչներ աշխարհի շատ երկրներից: Նման ներկայացուցչական բազմազգ կազմը նաև հանդիսանում է տարբեր ժողովուրդների և պետությունների հետ երկխոսության հաստատման ու ամրապնդման, բարեկամական կապերի զարգացման հարմար հարթակ», - նշել է Բակո Սահակյանը:
Արցախի Հանրապետության Նախագահը համաժողովի մասնակիցներին մաղթել է հաջող և արդյունավետ աշխատանք, համոզմունք հայտնելով, որ համաժողովն արժանի ներդրում կունենա համազգային խնդիրների լուծման գործում:

Президент Арцаха принял участие в открытии форума Армения-Диаспора
18 сентября в г. Ереване президент Республики Арцах Бако Саакян вместе с президентом Республики Армения Сержем Саргсяном принял участие в открытии 6-го форума Армения-Диаспора под названием "Взаимное доверие, единство и ответственность", сообщает president.nkr.am.
В своем приветственном слове Бако Саакян назвал данное, организованное на высоком уровне, мероприятие важным и востребованным для Матери-Армении, Диаспоры и Арцаха, подчеркнув, что вопросы повестки форума имеют стратегическое значение в плане определения перспектив последовательного развития государственности.
"Важно также и то, что в работе форума принимают участие известные государственные, политические и общественные деятели, ученые, аналитики, благотворители, представители разных сфер из многих стран мира. Такой представительный многонациональный состав является также удобной площадкой для налаживания и укрепления диалога с разными народами и государствами, развития дружественных связей", - отметил Бако Саакян.
Президент Республики Арцах пожелал участникам форума успешной и плодотворной работы, выразив уверенность, что форум внесет достойный вклад в дело решения общенациональных проблем.