Բակո Սահակյանը մասնակցել է Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովի բացմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր մասնակցել է «Փոխադարձ վստահություն, միասնականություն և պատասխանատվություն» խորագրով Հայաստան-Սփյուռք 6-րդ համաժողովի բացմանը: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի Տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Իր ողջույնի խոսքում Բակո Սահակյանը բարձր մակարդակով կազմակերպված այս միջոցառումը կարևոր ու պահանջված է համարել և՛ Մայր Հայաստանի, և՛ Սփյուռքի, և՛ Արցախի համար, ընդգծելով, որ խնդիրները, որոնք ընդգրկված են համաժողովի օրակարգում, ունեն ռազմավարական նշանակություն Արցախի պետականության շարունակական զարգացման հեռանկարների նախանշման տեսանկյունից:
«Կարևոր է նաև, որ համաժողովի աշխատանքներին մասնակցում են հայտնի պետական, քաղաքական ու հասարակական գործիչներ, գիտնականներ, վերլուծաբաններ, բարերարներ, տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչներ աշխարհի շատ երկրներից: Նման ներկայացուցչական բազմազգ կազմը նաև հանդիսանում է տարբեր ժողովուրդների և պետությունների հետ երկխոսության հաստատման ու ամրապնդման, բարեկամական կապերի զարգացման հարմար հարթակ», - նշել է Բակո Սահակյանը:
Արցախի Հանրապետության Նախագահը համաժողովի մասնակիցներին մաղթել է հաջող և արդյունավետ աշխատանք, համոզմունք հայտնելով, որ համաժողովն արժանի ներդրում կունենա համազգային խնդիրների լուծման գործում:

Bako Sahakyan Participated at the Opening of the 6th Armenia-Diaspora Conference
On September 18 Artsakh Republic president Bako participated at the opening of the "Mutual Trust, Unity and Responsibility" hosted in Yerevan 6th Armenia-Diaspora conference, Central Information Department of the Office of the NKR president reports.
In his welcome address Bako Sahakyan noted the significance and relevance of this high-level event both for Mother Armenia, the Diaspora and Artsakh, highlighting the strategic value of the issues included in the conference agenda within the context of defining sustainable development perspectives for our statehood.
"No less important is the fact that prominent state, political and public figures, scientists, analysts, philanthropists, people representing diverse spheres from many countries of the world take part at the conference activities. The international and multi-ethnic representation stands as a favorable platform for establishing and enhancing dialogue as well as cementing friendship ties with various nations and states", noted Bako Sahakyan in his speech.
The Artsakh Republic President wished the participants of the conference successful and fruitful work, expressing confidence that the conference would make a praiseworthy contribution in resolving nationwide issues.