Ամերիկացի սենատորը Թրամփին մեղադրել է «Երրորդ աշխարհամարտը» հրահրելու մեջ
Ամերիկացի հանրապետական սենատոր, միջազգային հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Բոբ Քորքերը The New York Times-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ Թրամփի վարած քաղաքական գիծն ԱՄՆ-ին տանում է դեպի «Երրորդ աշխարհամարտ»:
Սենատորի կարծիքով՝  նախագահը Սպիտակ տանն իր զբաղեցրած պաշտոնին վերաբերվում է ինչպես իրապատում շոուի: «Նա ինձ անհանգստացնում է և նա կանհանգստացներ յուրաքանչյուրին, ում համար ազգի ճակատագիրը միևնույն չէ», - ասել է Քորքերը:
Պաշտոնյան Սպիտակ տան ղեկավարին մեղադրել է նաև իր սկանդալային թվիթերյան հայտարարությունների միջոցով  Միացյալ Նահանգների դիվանագիտական ջանքներին վնասելու համար:

Сенатор: действия Трампа грозят третьей мировой войной
Американский сенатор-республиканец, глава комитета по международным делам Боб Коркер заявил в интервью New York Times, что президент США Дональд Трамп, угрожая другим государствам, может поставить страну "на путь к третьей мировой войне", передает РИА Новости.
По мнению сенатора, Трамп относится к своей должности в Белом доме, как к реалити-шоу. "Он беспокоит меня. Он беспокоил бы каждого, кому небезразлична наша нация", - отметил Коркер.
Сенатор также обвинил главу Белого дома в том, что тот своими записями в Twitter неоднократно вредил дипломатическим усилиям США.