Ավստրիան կղեկավարի 31-ամյա առաջնորդը
Ավստրիայի Ժողովրդական կուսակցությունը  ԱԳ նախարար Սեբաստիան Կուրցի գլխավորությամբ վստահորեն հաղթում է Ավստրիայի խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններում, հայտնում է Vesti.ru-ն:
Նախնական տվյալների համաձայն կուսակցության օգտին քվեարկել է ընտրողների մեծամասնությունը՝ շուրջ 32 տոկոսը: Երկրորդ տեղում են սոցիալ-դեմոկրատները: Դեռ երեկ նրանք երրորդ տեղում էին՝ զիջելով Ազատություն կուսակցությանը: Վերջնական արդյունքները Ավստրիայի ՆԳՆ-ն կհրապարակի առաջիկա հինգշաբթի:
Ըստ կանխատեսումների, առաջին տեղում կլինի Ժողովրդական կուսակցությունը, որի առաջնորդը՝ 31-ամյա Սեբաստիան Կուրցը, կարող է դառնալ ամենաերիտասարդ կանցլերը Եվրոպայում:
Նա արդեն հայտարարել է, որ պատրաստ է նման պատասխանատվությունը վերցնել իր վրա: Կուրցի  կուսակցությունը դեմ է հանդես գալիս Բրյուսելի, Փարիզի, Բեռլինի քաղաքականությանը ներգաղթյալների, նաև հակառուսական պատժամիջոցների հարցերում:

Австрию возглавит 31-летний молодой человек
Народная партия во главе с министром иностранных дел Себастьяном Курцем уверенно побеждает на досрочных парламентских выборах в Австрии, передает Вести.ру.
По предварительным данным, за нее проголосовало большинство - около 32-ух процентов избирателей. А на второе место вырвались социал-демократы. Еще вчера они были третьими, уступая Партии свободы.
Окончательные итоги голосования МВД Австрии обещает представить в ближайший четверг. По прогнозам, первое место займет Народная партия. И тогда её лидер- 31-летний Себастьян Курц-может стать самым молодым канцлером в Европе.
Сам он уже заявлял, что готов взять на себя такую ответственность. Партия Курца выступает против политики Брюсселя, Парижа и Берлина в отношении мигрантов, а также против антироссийских санкций.