Արցախում բազմազավակ 6 ընտանիք նոր բնակարան կստանան
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ջանքերով Արցախի տարբեր շրջաններում ապրող բազմազավակ ընտանիքների համար շարունակվում է նոր բնակարանների կառուցման ծրագիրը:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Արցախի գրասենյակի ղեկավար Վալերի Ղազարյանն ասել է, որ ընթացիկ տարում բազմազավակ ընտանիքների համար կառուցվող բնակարաններից 3-ն արդեն շահագործման են հանձնվել:
«Մոտ օրերս ևս 6 բնակարան կհանձնվեն իրենց նոր տերերին, իսկ 10 առանձնատան շինարարական աշխատանքներն ընթացքի մեջ են: Դրանց մի մասը նախատեսում է շահագործման հանձնել մինչև տարեվերջ»,- ասել է Վ. Ղազարյանը և հավելել, որ ծրագիրը շարունակական է լինելու, քանի որ մեծ է բազմազավակ ընտանիքներին օժանդակելու կարևորությունը:

В Арцахе еще шесть многодетных семей получат новые квартиры
При поддержке Всеармянского фонда "Айастан" в разных районах Республики Арцах продолжается строительство нового жилья для многодетных семей.
Как передает "Арцахпресс", руководитель Арцахского офиса фонда Валерий Газарян отметил , что в этом году уже сданы в эксплуатацию три квартиры, построенные для многодетных семей.
"В ближайшие несколько дней еще 6 квартир будут переданы новым владельцам, а строительство 10 частных домов находится в процессе осуществления. Ожидается, что некоторые из них будут введены в эксплуатацию уже к концу года", - сказал В. Газарян, отметив, что программа будет носить продолжительный характер ввиду большой важности поддержки многодетных семей.