«Իմպերիալիստ գանգստերները» փորձում են միջուկային պատերազմ հրահրել. Հյուսիսային Կորեան ԱՄՆ-ին
Ճապոնական և հարավկորեական ռազմական օդանավերի հետ զորավարժությունների շրջանակում ամերիկյան ռմբակոծիչները թռիչք են իրականացրել Կորեական թերակղզու երկնքում՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի տարածաշրջան այցի նախաշեմին, փոխանցում է NEWS.am-ը:
ԱՄՆ ՌՕՈւ հայտարարության մեջ նշվել է, որ զորավարժությունները Խաղաղ օվկիանոսում մշտական ներկայության առաքելության մասն են և նվիրված չէին ինչ-որ իրադարձության:
Հյուսիսային Կորեայում այս զորավարժություններն արդեն դատապարտել են: Կորեայի կենտրոնական հեռագրական գործակալության հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ «իմպերիալիստ գանգստերները» փորձում են միջուկային պատերազմ հրահրել:
Թրամփը Ասիայի երկրներով շրջագայությունը կսկսի նոյեմբերի 3-ին: Այն կտևի 12 օր: Շրջագայության շրջանակում ԱՄՆ նախագահը կայցելի Հարավային Կորեա, Ճապոնիա, Ֆիլիպիններ, Չինաստան, Վիետնամ: Քննարկման հիմնական թեման է լինելու Հյուսիսային Կորեայի միջուկային և հրթիռային ծրագիրը:

"Гангстеры-империалисты" пытаются разжечь ядерную войну: Северная Корея- США
Американские бомбардировщики в рамках учений с японскими и южнокорейскими боевыми самолетами совершили полет над Корейским полуостровом в преддверии визита в регион президента США Дональда Трампа, передает Арцахпресс.
В заявлении американской базы ВВС отметчается, что учения были частью миссии постоянного присутствия бомбардировщиков в Тихом океане и «не были приурочены к какому либо событию».
В Северной Кореи уже осудили данные учения. В сообщении ЦТАК отмечается, что ’’гангстеры-империалисты’’ пытаются разжечь ядерную войну.
Трамп начинает турне  по странам Азии 3 ноября. Турне продлится 12 дней. В его рамках американский президент посетит  Южную Корею, Японию, Филиппины , Китай, Вьетнам. Основной темой обсуждения станет ядерная и ракетная программа Северной Кореи.