Իրաքյան զինված ուժերն սկսել են ԻՊ վերջին հենակետի ազատագրման գործողությունը
Իրաքյան ուժերի համատեղ գործողությունների հրամանատարությունը հայտնել է, որ գործողություն է սկսում Անբար նահանգի արևմուտքում Ռավա օկրուգը ԻՊ ահաբեկիչներից ազատագրելու համար, փոխանցում է ՐԻԱ Նովոստի գործակալությունը։
Հաղորդվում է, որ նոյեմբերի 3-ին Հաշդ Աշ Շաաբի աշխարհազորի ուժերն ու բանակային ստորաբաժանումները իրենց հսկողության տակ են վերցրել Էլ Կաիմ վարչական օկրուգը, որը Ռավայի մոտ է գտնվում։
Իրաքի վարչապետ Հայդեր ալ Աբադին Էլ Կաիմ ու Ռավա քաղաքները անվանել է երկրում ահաբեկիչների վերջին հենակետները։ Դրանք Սիրիայի հետ սահմանի մոտ են գտնվում։
Այս ամիս զինվորականները վերականգնել են հսկողությունը Ռումանա շրջանի ու ինը բնակավայրերի հանդեպ։
Հոկտեմբերին բանակը ազատագրել էր Էլ- Խավիջա քաղաքը Քիրքուք նահանգում։ Այն երկրում ԻՊ գլխավոր շտաբն էր Մոսուլի ազատագրումից հետո։
ԱՄՆ ղեկավարած միջազգային կոալիցիայի գնահատականով՝ ահաբեկիչները կորցրել են Սիրիայում ու Իրաքում իրենց վերահսկողության տակ վերցված տաածքների 95 տոկոսը։

Иракская армия начала операция по освобождению последнего оплота ИГ
Командование совместных операций иракской армии объявило о начале операции по освобождению от террористов ИГ округа Рава на западе провинции Анбар, передает РИА Новости
Третьего ноября силы ополчения Хашд Аш-Шааби и армейские подразделения взяли под контроль административный округ Эль-Каим, расположенный рядом с Равой.
Иракский премьер Хайдер аль-Абади называл города Эль-Каим и Рава последними оплотами террористов в стране. Они находятся недалеко от границы с Сирией.
В этом месяце военные вернули контроль над районом Румана и девятью населенными пунктами на западе страны.
В октябре армия освободила город Эль-Хавиджа в провинции Киркук. Он был главным штабом «Исламского государства» в стране после освобождения Мосула.
По оценкам международной коалиции во главе с США, террористы потеряли 95 процентов территории, которую они контролировали в Сирии и Ираке.