Արցախի ԱԳՆ ղեկավարը հանդիպել է Ամերիկայի հայկական համագումարի պատվիրակությանը
Դեկտեմբերի 12-ին աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է Ամերիկայի հայկական համագումարի (ԱՀՀ) նախագահ Քարոլին Մյուգարի և կազմակերպության հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանի հետ։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ԱՀՀ տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանը:
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարն ընդգծել է համագումարի գործունեության կարևորությունը՝ ուղղված Միացյալ Նահանգներում համահայկական շահերի հետևողական առաջմղմանը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Արցախի և ԱՀՀ միջև  փոխգործակցության շրջանակների ընդլայնման հեռանկարների վերաբերյալ մի շարք հարցեր:
Մասիս Մայիլյանը ներկայացրել է նաև Արցախի արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղություններն ու առաջնահերթությունները, անդրադարձել  ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման և Արցախի միջազգային ճանաչման գործընթացներին:

Глава МИД Арцаха встретился с членами делегации Армянской Ассамблеи Америки
12 декабря находящийся с рабочим визитом в Ереване министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) Масис Маилян встретился с президентом Армянской Ассамблеи Америки (ААА) Каролин Мюгар и сопредседателем Совета попечителей организации Энтони Барсамяном. На встрече также участвовала региональный директор ААА Арпи Варданян, сообщает пресс-служба МИД Республики Арцах.
Глава МИД Арцаха подчеркнул важность деятельности Ассамблеи, направленной на последовательное продвижение всеармянских интересов в США.
В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, касающихся перспектив расширения рамок взаимодействия между Арцахом и ААА.
Масис Маилян также представил основные направления и приоритеты внешней политики Арцаха, коснулся процессов мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и международного признания Арцаха.