Արցախի Նախագահն այցելել է հարավային զորամասեր
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 23-ին այցելել է հարավային հատվածում տեղակայված մի շարք զորամասեր, ծանոթացել զինծառայողների ծառայության ընթացքին և կենցաղային պայմաններին, հայտնում է Նախագահի պաշտոնական կայքը:
Նույն օրը Նախագահն հանրապետության հարավային թևում անց է կացրել ընդլայնված խորհրդակցություն այնտեղ իրականացվող և նախատեսվող ծրագրերի շուրջ:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է հարավային հատվածում իրականացվող ռազմավարական ծրագրերը ողջ հանրապետության համար և կոնկրետ հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին՝ աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:

Президент Арцаха посетил ряд воинских частей в южной части республики
23 декабря президент Республики Арцах Бако Саакян посетил ряд воинских частей, расположенных в южной части республики, ознакомился с ходом службы военнослужащих и их бытовымиусловиями.
В тот же день Бако Саакян провел в южной части Арцаха расширенное совещание по реализуемым и намеченным там программам.
Глава государства отметил важность для всей республики осуществляемых в южной части стратегических программ и дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по надлежащему выполнению работ, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.