Հայաստանը կարող է որպես հարթակ հանդիսանալ հոլանդական բիզնեսի համար. Կարեն Կարապետյան
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Նիդեռլանդների Թագավորության դեսպան Յոհաննես Դաումային:
Կառավարության լրատվական ծառայության փոխանցմամբ, հանդիպմանը վարչապետն անդրադարձել է Դավոսում Նիդեռլանդների իր գործընկերոջ Մարկ Ռուտեի հետ ունեցած արդյունավետ հանդիպմանը՝ նշելով, որ քննարկվել են համագործակցության հեռանկարները խելացի գյուղատնտեսության, կաթնամթերքի եւ մսամթերքի վերամշակման, ինչպես նաև ֆերմերային տնտեսությունների ստեղծման ուղղությամբ:
Վարչապետը նշել է, որ Հայաստանը կարող է որպես հարթակ հանդիսանալ հոլանդական բիզնեսի համար՝ տարբեր շուկաներ մուտք գործելու համար:
Դեսպանն իր հերթին ընդգծել է երկկողմ կապերի աշխուժացման կարևորությունը՝ պատրաստակամություն հայտնելով աջակցել շփումների ակտիվացմանն ու երկկողմ գործարար կապերի զարգացմանը:

Армения может стать площадкой для голландского бизнеса: Карен Карапетян
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял посла Королевства Нидерландов в Армении Йоханнеса Дауму.
Как передает пресс-служба правительства РА, на встрече премьер-министр коснулся состоявшейся в Давосе результативной встречи со своим нидерландским коллегой Марком Рютте, отметив, что были обсуждены перспективы сотрудничества в направлении умного сельского хозяйства, переработки молочной и мясной продукции, а также создания фермерских хозяйств.
Премьер-министр отметил, что Армения может стать для голландского бизнеса площадкой для выхода на различные рынки.
Посол, в свою очередь, подчеркнул важность активизации двусторонних связей, выразив готовность содействовать активизации контактов и развитию двусторонних бизнес-связей.